Reporty

7. kolo IOC 2013, Židlochovice, 24.8.2013, reportáž, foto a výsledky

Sedmému IOC a zároveň poslednímu letos v Židlochovicích bylo přiděleno datum 24.8.2013 Počasí nám trochu strašilo deštěm, ale jak je zvykem, naší dráze se kapky vyhnuly obloukem.

icon-calendarZrána bylo příjemné polojasno, během dne se nám i trochu vyjasnilo a tak nic nebránilo aby se 30 závodníků pustilo do lítých soubojů na opět dobře upravené dráze.Tentokrát se pro malý zájem a vynechání většiny slovenských přátel nejely ShostCoursy, proto nám závodní den rychle utekl a my skončili nezvykle brzy před půl pátou odpoledne.

IC Buggy

V IC buggy se nám přihlásilo 12 jezdců, kteří si ve finále užili technických potíží a tak se pole neustále proměňovalo, tedy kromě prvních dvou jezdců Márka Zilinského a Roliho Feketevizi. První jmenovaný na doporučení zvolil novou sadu AKA Impact super soft, které při necelých 25st celsia fungovaly tak dobře, že měl Márk na druhého Roliho náskok až 42s. Ten ale koncem finálové jízdy vzal za své, když Márkovi vypadla spojovačka řízení a musel neprodleně na opravu do depa. Nicméně Márkův um a získaný náskok mu i tak nechal prostor a zvítězil s náskokem pouhých 4s nad Rolim, třetí byl Luboš Jelínek.

E Truggy

E truggy tentokrát čítalo pouhé čtyři startující a po první finálovce Tonda Polívka přesedlal z Losi na Revo. Ne že by si na nás ostatní tak troufal, ale jeho letitý Hobbywing řekl stop a vydal se v podobě kouře a plamenů do propadliště dějin. Resumé po třech jízdách: Pavel Ryšavý, Roli Feketevizi a Luděk Putna.

E Buggy

E buggy byly v počtu 10 závodníků na roštu, také díky novým tvářím v této kategorii např.Roberta Plcha a promiérově Martina Olmy. Souboje v hlouby pole byly veskrze dost kontaktní, nebyla nouze o předjíždění a kolize. Na konci jízd si pro vítězství dojel Pavel Ryšavý, druhý Luděk Putna a třetí velmi dobře jezdící Radim Šiška.

Himoto

Himoto tradičně startovalo do zkrácené verze tratě a i tak jízdy nebyly prosty strkanic, karambolů a nečekaných situací. Jízdy vyhrál Andy Harper, druhý Tonda Polívka ml. a třetí Jan Balcar.

Celkoví vítězové kategorie HiMoto 2013

V závěru dne byla při vyhlášení vítězů uzavřena kategorie Himoto, která jela letos poslední závod. Celkové prvenství si vybojoval Andy Harper, druhý Ivo Pinďák (nepřítomen), třetí Tonda Polívka ml., čtvrtý Jan Balcar a celkově páté místo si vybojoval Dominik Olma.

Poděkování

Děkuji všem, kteří se podíleli na přípravě dráhy a pořadatelům za příjemný den.

Pavlos

Vítězové 7. kola IOC 2013:

Vítězové kategorie IC Buggy Vítězové kategorie E Buggy Vítězové kategorie E Truggy Vítězové kategorie HiMoto